O nas

Fundacja „A & A Rainbow For Nigeria” za główny cel działalności przyjęła ochronę dzieci w Nigerii, ich matek oraz osób starszych. Pragniemy walczyć z wszechobecnym w ich życiu głodem, biedą, brakiem podstawowej opieki medycznej oraz brakiem edukacji. Pragniemy dać cierpiącym głód dzieciom szansę na normalne życie. Chcemy stworzyć program dożywiania, aby żadne dziecko nie musiało iść spać głodne. Bardzo ważne jest dla nas również objęcie opieką medyczną chorych dzieci oraz ciężarnych kobiet i danie dzieciom szansy na zdobycie wykształcenia poprzez wdrożenie programu Adopcja Serca i znalezienie dla nich opiekunów, którzy będą je wspierać i zostaną ich patronami.

Chcemy dzisiaj opowiedzieć Wam kim jesteśmy, jak narodziła się idea powołania naszej Fundacji i dlaczego chcemy pomagać na dużą skalę.

Ja mam na imię Joanna. Jestem Polką i jak dotąd samotną matką dla dwójki chłopców. Mieszkam w Polsce i od 23 lat pracuję zawodowo jako księgowa. Od kilku lat pracuję charytatywnie w Fundacji Ukryte Marzenia, która pomaga w leczeniu i rehabilitacji dzieci oraz realizuje programy pomocowe dla polskich rodzin z funduszy unijnych. Jestem Fundatorem Fundacji „A & A Rainbow For Nigeria”, która od 04.10.2019 roku jest już oficjalnie wpisana do rejestru KRS jako organizacja non-profit.

Adam pochodzi z Nigerii. Z wykształcenia jest magistrem ekonomii i prowadzi własne biuro prawno – podatkowe w Abudży. Adam jest człowiekiem, który stawia dobro innych ponad swoje własne i bezinteresownie pomaga rodzinom najbardziej doświadczonym przez los. To właśnie Adam koordynuje nasze działania na terenie Nigerii, odwiedza miejscowości dotknięte powodzią, zbiera informacje o potrzebach, lokuje bezdomnych oraz dostarcza (przy pomocy innych wolontariuszy) pomoc humanitarną tam, gdzie jest najpilniej potrzebna.

Razem tworzymy zgrany zespół i działamy jak jeden organizm. Wspólnie obmyślamy plany i je realizujemy. Obecnie wspólnie pomagamy z naszych własnych środków oraz z drobnych wpłat od darczyńców wpierających nas poprzez zbiórkę na portalu pomagam.pl oraz od przyjaciół, którzy pragną okazać dobro cierpiącym głód dzieciakom.

Dlaczego Rainbow (Tęcza) jest w naszej nazwie? Bo chcemy odczarować ten symbol. Pragniemy nadać tęczy znów jej  dawne symboliczne znaczenie. Tęcza od wieków symbolizowała nową erę, nadzieję i zmiany na lepsze; uznawano ją również za symbol pokoju. Chcemy, aby nasza Tęcza, nasza Fundacja, dawała nadzieję cierpiącym głód ludziom, aby zmieniała na lepsze jakże trudną do tej pory egzystencję nigeryjskich dzieci i kobiet, i aby dawała dzieciom szansę na ukończenie edukacji, żeby stały się dobrymi obywatelami, którzy w przyszłości zmienią kraj w dobrze prosperujące i rozwijające się ekonomicznie państwo. Bo te dzieci są przyszłością Nigerii!

Jest jeszcze jeden powód tego, że nasza Fundacja ma tęczę w swojej nazwie. Otóż w dniu, kiedy po raz pierwszy daliśmy nadzieję pierwszej nigeryjskiej rodzinie, nad moim domem mimo ulewnego deszczu wyszło nagle słońce, a jego promienie roztoczyły przepiękny, kolorowy łuk nad moją głową.  Znak nadziei, pokoju oraz symbol zmian na lepsze jutro dla tysięcy dzieci na całym świecie.

Dla Fundacji „A & A Rainbow For Nigeria” nie ma granic… Podziały dla nas nie istnieją – nie liczy się dla nas kolor skóry, pochodzenie, czy religia. Najważniejsze dla nas są dzieci i kobiety – ochrona ich życia oraz ocalenie ich od głodu. Bo najwyższą wartością jest człowiek! Pomoc głodnym, chorym i cierpiącym jest oznaką człowieczeństwa i okazaniem bezinteresownej miłości bliźniemu. Czynienie dobra jest dla nas priorytetem i nie oczekujemy nic w zamian. Najbardziej wartościową zapłatą jest dla nas szczęście i  uśmiech na twarzach dzieci oraz kobiet.

W Fundacji „A & A Rainbow For Nigeria” nie ma białej kobiety i ciemnoskórego mężczyzny, nie ma Polki i Nigeryjczyka. W naszej Fundacji jest dwoje ludzi, którzy pragną zmienić świat i zarażać innych dobrocią i tolerancją ponad podziałami religijnymi czy etnicznymi.

Jednak A & A Rainbow For Nigeria nie może istnieć bez Was, ludzi dobrej woli. Bardzo więc prosimy, zapomnijcie o granicach, zapomnijcie o podziałach na czarne i białe i dołączcie do nas, wspierając nasze działania dla dobra ludzkości. Pomóżcie nam uwolnić dzieci od głodu i wpłaćcie chociażby złotówkę, 1 dolara, 1 funt, 1 euro lub w innej walucie . Jedna złotówka, 1 $, 1 EUR, 1 funt lub najmniejsza wartość w innej walucie  to dla nas wszystkich niewielka suma, ale tysiąc osób i tysiąc takich złotówek, dolarów, funtów, euro lub innej waluty da szansę uwolnić od głodu setki dzieci.